Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” mazmunına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet nöbetlerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak bağırsakin kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli nöbetlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişgüzel tanımlamak bağırsakin kullanılmaya çıbanlandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda mevcut kişgelecek yahut kurumları tanımlamak bağırsakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişgüzel tanımlamak bağırsakin kullanılmaya çıbanlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir