Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye insanış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıdem bir Ilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak safi başına öne çıdem en kocaman miktarda ilaç muhtevaerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu kocaman adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı abartmak isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanın bilgelik acıarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle tutmak istemeyen temeları demeında ülkesini mütemadi temsil fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı berat temelvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı temelvurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Alanında çıktı sahih bir uzman olmasıyla omuz omuza kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında arazi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol sürülen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise yaratma beyninde en çok berat temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Kocaı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sebebiyle kıvrak anlayışlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse dahi asla çhileışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza yapmak üzere sağaltım yuğrunda vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek adamlık evveliyatına kocaman bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ödemek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan kudretlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilinen şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (yüz tesir) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e andıran ülkede izinı alınmıştır. Tekmil çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birokkalı şirketin şirket ve müessis kadrosunda arazi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Havarisıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin yanında insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta yüzıkların geçmesi muhtevain belli başlı bir günı beklesek dahi kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de muhtevaerisinden kolaylık bir halde sağaltım edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Başkaca cinsî anlayışlev bozukluğunu da sağaltım eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış felakete karşı mukavim ve kudretlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat temelvurularının 2000 adetine andıranın doğru sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı anlayışleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her gün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun periyodik kapanmalara ve içtimai hayattan uzak zaruri dar istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birokkalı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü beyan fail Spektral Holding Yönetim Oturmuş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine kuruluşlabilecek en tamam katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna emsal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da kocaman vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis vasatğıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde arazi saha öteki bilgi adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir miktarda farmasötik dahişatır patentinin doğru sahibi olması ve temelvurusunu ilk yaratıcı insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girişimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın baş fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni sahaında çhileışmalarını mütemadi genişleterek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birokkalı kere Türkiye Senenin Ilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil habitat haricinde yani global anlamda da birokkalı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların karşılığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza kıvrak anlayışlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birokkalı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken emsal faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma eder yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda arazi saha bir kızıl sahası ile omuz omuza temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder değanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun mıhlı eder veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a bağımlı maden ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak anlayıştiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir fen teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.su ve 18.06.2020 eser zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere dü sınai hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazgılı açıklamada ufuklerine arazi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman katma eder sağlama potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise doğal malzeme kuruluşsındaki münhalluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine yarar rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arazi saha tafsilatlara göre ayrıca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir